header_image
De Salvia Minor
Reg. č.: 381/10 od r. 2010
Tel.: +420 608 752 175
info@desalviaminor.cz
www.desalviaminor.cz
Chovatelská stanice zlatých retrieverů- 2010 (1)

16. 5. 2010 tento víkend se u nás nesl ve výstavním duchu. Sobota Zlín a v neděli jsme se rozjeli do Jelenii Gory v Polsku.
Výstava se konala venku v krásném areálu a kruhy byly postaveny na rozhledlém fotbalovém hřišti. Ale ani jsme si to tentokrát moc neužili, protože zima byla všem, myslím, že i pejskům. Ostatně 6stup�?ů mluví za vše. Naštěstí paní rozhodčí byla dost rychlá, přestože před námi vystavovali Clumber Spaniel, Americký a Anglický kokršpaněl a Flat Coated Retriever. V deset se začalo a ve dvanáct hodin jsme už ujížděli směrem k domovu. Binka si vyběhala krásné excellent 4, ale co nás překvapilo, byl velice krátký posudek a žádná výtka, že je něco špatně. Také slova od p. rozhodčí z vedlejšího kruhu, která nás sledovala, mířená p. K. Sajnóg, že se nějak špatně podívala při posuzování, na nás působila rozporuplnými dojmy. Kamarádky mě varovaly, že to na výstavách bohužel takto chodí a protekce je mocná, ale nevzdáme to :-).
                                                    
Jelenia Gora 2010                
                                     
                                             
                                           
15. 5. 2010 dnes nás pozvali naši noví kamarádi Vlaďka, Martin a Adam s Giulinkou (Jůlinkou) na Krajskou výstavu psů do Zlína.
Binka si vyběhala krásné první místo V1 a vítěze třídy mladých VTM. Julinka, přestože je krásná dostala VD 2 ve třídě otevřené. Je to moc přátelská a něžná fenečka z CHS Sneh Tatier. Myslím, že z ní jednou bude skvělá máma, protože naši Bibi si doslova ožužlávala. Byl to krásný den a ještě jednou děkujeme za milou společnost.
Také jsme měli štěstí vidět s Binčiným bráškou Bruníkem, který dostal VD2. S Bibi si pořádně pohráli (asi si vzpomněli na mladá léta v rodné smečce Salvia Apiana).
                
Bruno
              
Zlín 2010
          
SÝR!!!
                          
                                
1. 5. 2010 mezinárodní výstava psů všech plemen FCI v Praze.
Přestože se mi tentokrát vůbec nechtělo jet, stejně mě manžel vytáhnul a vyrazilo se do hlavního města. Posuzoval nás p. František Pasák a z jedenácti feneček nám přidělil krásné druhé místo V2. To mi Binečka vyhrála pro maminku... děkuji. Pak jsme se trošku prošli po Petříně a zchladili v rybníčku u Hradce Králové. Ale tentokrát to byl opravdu namáhavý den. 
           
         

 

1.Máj v Praze

 

Petřín

 

Koupání v Hradci

 

 

 

27. 4. 2010 srneček už je Vendelínem, ale máme trošku oavy, co s ním bude dál. Přestože je milý a máme ho všichni rádi doufáme, že se vrátí do svého přrozeného prostředí, tedy do lesa.
PS: Naše holky málem zbouraly chalupu, než jsme Vendu vyvedli ven ze zahrady. Podotýkám, že přišel sám, když manžel zajížděl autem do dvora.

 

 

Vendelín

 

 

 

25. 4. 2010 milá návštěva Lucky a její rodinky, samozřejmě i s pejsky (ostatně jinak to u nás ani nejde:-))
             
Idilka
            
Psí smečka
                
                          
 
24. 4. 2010 jarní svody "repete"
Jelikož se nám nějak nepozdávala Bineččina výška naměřená na svodech v Dolních Studénkách (byli tam na nás moc hodní a pan Vanhara se s ní moc nunal a tak jí dopřál, v dobrém úmyslu, pár centimetrů navíc, čímž nám z ní udělal pejska) a vyrazili jsme za myslivci do OMS Svitavy Opatovec.
            
 Opatovec

 

18. 4. 2010 krásná neděle nás vytáhla k nedalekému rybníčku "Jónáku". Barča plave jako rybička a Binka se po brouzdání ke kolínkům rozhodla, že ty parádní klacíčky, co jsem jim do vody házela, nemůže nechat je Barči. Navíc se tam také potápěly žáby, což bylo opravdu velké lákadlo. No to už nebylo jen tak a hupsla (lépe řečeno opatrně vkročila) tam. Zadeček šel ke dnu a přední packy doslova vařily vodu. Pěkně jsme se s manželem lekli, až si Ivan to první letošní koupání vyzkoušel v džínách a botaskách taky. Ale naštěstí je Binka holka odvážná a do vody se rozjařeně vrhá dál a dál. Akorát cestou domů, vedle mě, záchranář pěkně čvachtal.

 

 

Nový plavecký styl

 

 

 

17. 4. 2010 máme za sebou jarní svod loveckých psů v Dolních Studénkách, který pořádala ČMMJ, okresní myslivecký spolek Šumperk. Známí myslivci Bibi chválili, že od podzimu poporostla a máme slíbený hon na kachny, kde si jako malé štěnátko pěkně zařídila. Tak se budeme těšit!
                       
Troubení
               
Jarní svod
             
Dolní Studénky
 

 

10. 4. 2010 dnes nás přivítala upršená a studená Ostrava. Asi předzvěst toho, jak dopadneme. Kruh jsme tentokrát a poprvé měli umístěný venku, ciž by se nám, až na to počasí moc líbilo. Naštěstí s sebou pro holky vozíme boudičku a tak Binka nastoupila do kruhu celkem čistá. Přestože předvedla moc pěkný výkon, krásně stála a myslím, že i běhala, tak panu rozhodčímu jsme se moc nelíbily. Ríkal, že má mály hrudníček. No a tak jsme tentokrát vyfasovaly známku VD :-(. Bylo to zklamání, ale prý si správný hafan také musí "védéčko" vyzkoušet :-).
Přesto jsme všichni čtyři strávili úžasný den. Sešli jsme se tu s Lenkou a Natalí, která s sebou měla Bennýska. Také "Bártovi" a "Badíkovi" přijeli vystavovat své kluky. Šárka s Rosťou dorazili s Amálkou a Andráškem. Konečně jsme poznali, naši dosud internetovou kamarádku, moc milou holku Martu a její výmaří slečnu Chytku. A seznmili jsme se s fajn lidičkama ze Zlína, kteří mají, stejně jako my, retrívří slečnu. Bennýskovi moc gratulujeme ke krásnému umístění V3 a našim: Badymu k V1 CAJC, Andráškovi V1 ve třídě šampiónů a Amálce k V1 CAJC. Zkrátka Salvia Apiana je moc šikovná:-)
             
Deštivá Ostrava
             
Holky a Chita
           
                 

 

                                               Veselé Velikonoce a krásné jaro
                                     přejí Binca, Bára a jejich smečka
              
Beránek
           
Čumenda
           
Barunka s beránkem
                      
Panoráma
                   
                

 

27. 3. 2010 máme za sebou další výstavní sobotu., tentokrát u Slovenských sousedů v Nitře. Binečka byla poprvé ve třídě mladých a vyběhala si krásné ocenění "výborná". Mám velkou radost, že Binka výstavy prožívá v pohodičce jí vlastní, není ve stresu a k lidem i ostatním pejskům je přátelská. Na zpáteční cestě jsme si s holkama udělali malou procházku kolem Váhu a pak už jsme ujížděli k domovu.
               
Postoj v Nitře
             
Bára u Váhu
                
Bibi u Váhu
               
                          

 

22. 3. 2010 pár foteček pro radost z pondělního výletu do Mořkova.
Užili jsme si krásný jarní den. První "pitíčková" přestávka byla v Olomouci, kde jsme si nemohli nechat ujít vyfotit holky s krásným ještěrem. Báře se móóóc líbil:-). A protože už nás dlouho lákala zřícenina hradu Starého Jičína, neodolali jsme a vyšlápli si nahoru. Potom už jsme se těšili na Tomanovi. Ti už nás netrpělivě očekávali a uvítali nás s velkým jásotem. Binečku nám Šárka pěkně ostříhala, za což jsem jí vděčná. Stále nemám odvahu a zvlášť před výstavou, se do toho našeho divocha pustit sama. Den to byl opravdu krásný. Sluníčko nám přálo a tak jsme si to všichni do syta užívali. Těšíme se, až se opět schledáme.
                   
Co to je?
                  
Už se nebojíme
                
Starý Jíčín
                
Dárečky
             
Salon krásy
                       
                         

 

21. 2. 2010 dnes jsme strávili příjemné nedělní odpoledne u fajn lidiček Radky a Vrati Langových. A nebyla by to tak pravá návštěva bez psích kamarádek Agáty, Anninky, Báry a Bianky. Myslím, že holky byly nadšené procházkou, krásně zasněženou po dlouhé době slunečnou krajinou. Agáta s Anni nás provedly jejich oblíbenou trasou a i když naše Binka toho chození měla už plné tlapky, tak na zahradě se s Anninkou ještě pěkně rozdováděla. Rádě a Vraťovi děkujeme za milou společnost a doufáme, že naše setkání brzy zopakujeme:-)
                
Náštěva
                     
Zimní foto
 

 

8. 2. 2010 letošní zima nám sněhu dopřála pěkné množství a tak není divu, že i zvířátkům v lese se v těch hromadách nechce chodit. Když k nám na "konec světa" zavítal malý srneček, celá naše ulice se ho s láskou ujala. U každé branky stojí mistička s nějakou baštou a je mu i odpuštěno, že úspěšně likviduje naše stromečky:-).
              
Já tě nesním
       
Vem si 

 

 

6. 2. 2010 rozloučení se s třídou dorostu v Brně, Binečka ukončila krásným třetím místem VN 3 z osmi feneček a posudkem od p. rozhodčího Jerzyho Olszewskiho (PL), který byl velice pečlivý a přísný. Byla to moc příjemně strávená sobota ve společnosti Šárky, Rosti, Michalky a Andráška s Amálkou. Ale samozřejmě také s početným zastoupením vrhu B - Sestřička Beruška a bráškové Berry, Bady, Bárt a Bruno.
               
Brno
           
Zase pohromadě
                         
                        

 

23. 1. 2010 Máme za sebou další výstavu. Tentokrát jsme se vypravili za slovenskými sousedy do Trenčina. Zima byla opravdu strašná - 21 stupnů. Naštěstí nám auto pěkně topí, tak jsme se ohřáli. Za to v areálu výstavy a v naší hale zejména, to za moc nestálo. Zima a lidí, že hala praskala ve švech. V našem kruhu navíc přišli první na řadu Američtí a Angličtí kokršpanělové a pak jsme teprve nastoupili my. Paní rozhodčí VieraVítková si s kokříkama dala opravdu záležet a padesát sedmpejsků posuzovala dvě a půl hodiny. Nás čtyřicet sedm zlaťáků měla za hodinu a čtvrt hotové. Ale i přes nekonečné čekání jsme byli spokojeni. Binečka získala moc pěkný posudek a známku VN1. Sice konkurence nám chudinka cestou někde asi zamrzla a tak jsme byli ve výhodě. I proto jsme se pak rozhodli, že když už máme tolik čekání za sebou, tak na odpolední soutěž ještě vydržíme. Tam jsme nastoupili v sestavě nejlepších fen všech plemen v kategorii dorostu. Paní rozhodčí Viera Staviarska nás posuzovala z patnácti fen. Bianka byla vybrána do pěti nejlepších a nakonec se umístila na čtvrtém místě. Byla moc šikovná, krásně běhala a v postoji vydržela pěkně stát. Zároven zdravíme Naty a Benýska a gratulujeme jim k úspěchu.
           
Trenčín
            
Trenčín 2
 

 

9. 1. 2010 Dnes jsem s Biankou a manželem vypravili na 5. Hanáckou národní výstavu psů do Olomouce. Ráno jsme si museli proházet cestu od domu, abychom se vůbec dostali ze zahrady na silnici. Celou cestu jsem měla obavy, zda vůbec dojedeme v pořádku, ale stálo to za to do Olomouce dojet.
Mezi tou spoustou vystavovatelů jsme se procpali až k Binčinému bráškovi Badymu a jeho páníkům, kde jsme také rozložili náš tábor. Pro Badyho to byla první výstava, ale byl moc šikovný, veselý a pěkně upovídaný. Všichni jsme mu drželi palce a vyběhal si známku VN a krásný posudek.
Vedle nás tábořily správné holky Lenka a Natali s Chikem (VD2) a Benym (V4). Myslím, že se jim den také vydařil i kdyžch Chikoušek by si jistě zasloužil daleko lepší ocenění.

Pak už šla na řadu Binečka a předvedla se moc krásně. P. rozhodčí Dana Smržová jí napsala moc krásný posudek a známku VN 1.

Pak jsme zabalili své saky paky do auta a vyrazili jsme okouknout jiné pejsky a hlavně jít podpořit kamarádku Ráďu s její bernačku Anninku  mlou Nelly (Cheron), která měla svou štěnátkovskou premiéru. Když jsem Rádě oznámila, že jsme vyhráli, tak nás svou správnou temperamentní povahou poslala šupem zpět do naší haly, a že určitě máme zkusit odpolední soutěž o nejlepší dorost. Tak jsme opět nanosili naše věci zpět a čekali a čekali. Čas jsme si krátili hraním s balónkem a ostatními pejsky.

A pak už přišl čas na proběhnutí se po červeném koberci. Binečka, ač již unavená, se předvedla moc krásně a k mému obrovskému úžasu si vyběhala první místo v kategorii dorostu všech pleme. Bylo to jako se pro nás začátečníky a přeji Binečce, aby si to mohla ještě někdy zopakovat. Byla veselá a šťastná, určitě i proto, že tu radost cítila taky ze mě a manžela. Taky moc děkujeme Šárce Tomanové, která mi kladla na srdce důslednost při práci, což se nám určitě vyplatilo. Díky Šárynko za báječnou fenečku.

                    

Olomouc 2010

               

Nej dorost

                

               


5. 1. 2010 Přidala jsem nové fotky do fotoalba z milé návštěvy u Tomanových v Mořkově kde člověk snadno zapomene na čas. Navíc nám Šárka pomocí nůžek vykouzlila z Binečky krásně upravenou dámu. Šárynko, Rosťo, Verunko a Michalko děkujeme moc za příjemné odpoledne

 

 

Mořkov