header_image
De Salvia Minor
Reg. č.: 381/10 od r. 2010
Tel.: +420 608 752 175
info@desalviaminor.cz
www.desalviaminor.cz
Chovatelská stanice zlatých retrieverů- 2011 (1)

 

3. KRAJOWA WYSTAVA PSOW MYSLIWSKICH - LEGNICKIE POLE 6.8. 2011   
    
rozhodčí : Wojciech Burski (PL), známka V2
posudek: fena s dokonalým pigmentem, hlava se slabě výrazným stopem, fena vyvážených proporcí, dokonalý handling
   
   Legnickie Pole 2011  
     
Legnickie Pole 6.8. 2011
    
Cestou domů jsme si ještě udělali výlet do Teplických skal a proťapkali kouzelné skalní městečko...více ve fotogalerii
   
Teplické Skály 1   
   
   
   
ČESKÁ NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ 16.- 17. červenec 2011
Mladá Boleslav  
  
rozhodčí: František Pasák, známka VD    
posudek: fena zlaté barvy,typické hlavy s vyjadřujícím výrazem, zaúhlení a postavení hrudních končetin správné, měkčí hřbet, průměrná mechanika pohybu, p. rozhodčí nám doporučil zhubnout.
  
   Mladá Boleslav 2011-postoj  
     
Mladá Boleslav 2011
  
   
  
  
25. 6. 2011  INTERCANIS MVP BRNO
 

Bineččino hodnocení: fenčí hlava, pěkné úhlení, hluboký hrudník, pěkná srst, velmi dlouhé tělo, krátký přední krok, ztracená správná linie v pohybu a známka VD. Jsem docela zklamaná, ale sama dobře znám Binčinu nechuť k běhání v kruhu. To na louce by se pan rozhodčí divil...

 

Hodnocení starší sestřičky Amálky V3 a brášků Badyho V a Bártíka VD. Gratulujeme...

    

 CACIB BRNO 2011
   
   
   
        
18. 6. 2011 báječně strávená sobota v CHS www.myjoy.sk spojená s výcvikem pejsků a setkání se s partou úžasných lidiček a jejich goldeních parťáků...
                                                                            
Moc děkujeme...
        
Spolu
    
více foto ve fotoalbu...
            
                         
                    
 
12. 6. 2011 4. ROČNÍK ZEMSKÉ KORUNY LANŠKROUN
  
  
Bianca De Salvia Apiana :V1, VT, KRV, nejlepší fena z krajských vítězů 4. místo

                           

Zemská výstava Lanškroun

 

Na tuto výstavu jsme se moc těšili. Spíše jsme ji pojali jako setkání se s kamarády a ještě navíc s bonusem krajských vítězů. Radka přijela s celou rodinou a nejmladším fanouškem Davídkem. Jejich Anni V1, KRV.( www.odmirova.websnadno.cz ) Marta s Chytuškou V1, KRV. ( www.vymarka-ohar.cz ) Krausovi s Amandou V1, KRV. ( www.angelicpaws.webnode.cz ). Navíc malá Markétka měla premiéru v kategorii dítě a pes. Moc krásně se holky šikovné předvedly. A Teplí s našim bráškou Badym V1. Byla to moc pěkná neděle. Všem ještě jednou posíláme zasloužené gratulace... fotky přikládám do fotogalerie
            
                

 

 

                
6.6. 2011 ze sousední vesnice nás přiťapkaly navštívit kamarádka Peťa a její labradorka Holly ( www.bolovy-tlapky.cz 
                  

 

              Děvčata               

 

                      
                       

 

28. - 29.5. 2011 Barušce jakožto gardedámě, naší výstavní harcovnice Bibi, jsme už delší dobu slibovali také nějakou tu výstavní zkušenost !!! A tak, když se v nedalekém Lanškrouně konala XI. voříškiáda, neváhali jsme a vyrazili na tuto bájo zorganizovanou akci, kterou jsme podpořili tamní psí útulek. Bája se předvedla ve třídě pejsků poznatelných plemen s výškou nad čtyřicet centimetrů v kohoutku. A v konkurenci šesti krásných hafanů si vysloužila druhé místečko. Je to naše úžasná holčička !!!
                        
   
                
Barunka  v postoji

   
Neděle pak opět patřila Bibušce. Výstava v Nowe Rudě (PL) patří mezi naše oblíbené. Máme to kousek a tak vyspaní a v pohodě jsme dorazili na výstaviště. To je právě v rekonstrukci. Tak bohužel sluníčkové dopoledne probíhalo v hale. Fandili jsme úspěšným českým kamarádům a oni na oplátku podpořili nás. A aby si to holky naše nezáviděly, tak Bibinka si vybojovala rovněž krásný stříbrný stupínek !!!
   

Nowa Ruda 2011 

 

Máme to ale holky šikovné...

 

 

                                                 

 

 

 

 

20. 5. - 22. 5. 2011 Vyzkoušela jsem si s Binečkou úplně jinou činnost, než jsme doposud dělaly.Navštívily jsme canisterapeutický workshop v Sobotíně (okr. Šumperk), pořádaný p. Hanou Mösnerovou a jejími Kamarády otevřených srdcí.  Myšlenka na canisterapii ve mě zraje již delší dobu. Ať už jde o mé vlastní pocity, ale především pro báječnou povahu naší malé Bibi, která mě o svém dobrém srdíčku opět přesvědčila. Je úžasná, ať jde o společnost lidí, či zvířátek. Musím napsat zvířátek, protože jsme se opravdu setkaly se zajímavou partou canisterapeutů. Nikdy bych nevěřila, že had, morče, králík a v neposlední řadě papoušek jsou takto úžasní a pomáhají těm, kteří si to zaslouží a potřebují. Byl to moc krásný, poučný víkend, se zkušenými přednášejícími, partou lidí otevřených srdcí a jejich kamarádů, kterým jde o dobrou věc. Uvidíme, co nás čeká dál a zdali bude naše práce pokračovat...

    

Osvědčení 

 

 

Canisterapie

 

 

 

 

18. 5. 2011 
Dnes slaví naše Binečka, její sestřička Beruška,bráškové Bady,Berry, Bárt, Benjamin a Bruno své druhé narozeniny!!!
Přejeme Vám kamarádi naši milí samé šťastné dny, plné pohody se svou lidskou partou a celou kupu zdravíčka...
 
Ať Vás ten retrívří humor nikdy nepřejde ... !

                                                              

 

 

Srdečný úsměv

 

 

Ve spřátelené CHS Z MARIANNEHOUSE jsou stále volní pejsánci z báječného spojení CH. Ashbury Deep Impact (Dylan) a CH. Exotic Shine from Mariannehouse (Shine).
Kdo by měl zájem, kontaktujte www.mariannehouse.hu/contact.html
Jedná se o skvělé spojení s velkým předpokladem pro výstavní i pracovní úspěchy a báječnou povahu.
           
    Marianehouse 
            

 MarianneHouse

14. - 15. 5. 2011 tento víkend se u nás nesl ve výletním duchu ... Sobota - naše milované Krkonoše - Harachov a Mumlavské vodopády, kde se holky báječně vyřádily ... A neděle - o pouhých 30km dále se na polské straně našich krásných hor konala výstava v Jelenej Gore. Posuzovala p. Renata Niklasiewicz (PL) a Binečka opět zabodovala. Krásně se předvedla a vyběhala si excellent 2. Máme velikou radost ...  
   

 

Jelenia Gora 2011

 

 

Mumlavský vodopád

 

 

7. 5. 2011 Klubová výstava retrieverů pořádaná KCHLS v Humpolci.
Tentokrát se nám velmi úspěšně zadařilo. Binečka se krásně předvedla a vyběhala si od p. rozhodčího Arnolda Rydera UK krásnou známku V1 CAC a následně Klubového vítěze. Máme z holčičky ohromnou radost. BOBík nám utekl jen o fousek krásného pejska z Maďarska ( Bonett Bride Double Decker ). Také bráška Bady s páníčkem Milanem byli moc úspěšní. Sobota V4 a neděle V1 CAC ! Moc blahopřejeme, děkujeme za milou společnost a držení palečků. Bylo nám s Váma hezky...
   

              Humpolec 2011               

                   

VESELÉ VELIKONOCE A KRÁSNÉ JARO
přejí Baruška, Bianečka a celá smečka...
          

Čekání na koledníky
      
Pomlázka
   
    
     
    

 

9. 4. 2011 Ostravská národní výstava psů, aneb když se nedaří, tak se nedaří. Letos jsme si do té výstavní sezony asi vyšlápli levou nohou... Snad bude ještě někdy lépe :-) :-) :-).

Rozhodčí p. František Korda, ocenění VD1, čtvrté místo a posudek: 22měsíční fena, světle plavá, méně výrazný čelní stop, výborné úhlení, silnější lopatka?, výborná srst, při pohybu hrudní končetiny krčí dopředu, elegantní krk, korektní úhlení pánevních končetin.

Jinak výstavu jsme si i přes větrné počasí, s báječnými kamarády opravdu užili. Srdečně zdravíme Šárku, Hanku, Milana, Barunku a Badynka, kterému ze srdíčka gratulujeme k "českému junior šampionu" a ještě jednou děkujeme za pěknou sobotu :-)))   

Ostrava 1

Ostrava 2

Ostrava 3

   

   

  

Stali jsme se s Binečkou členy Klubu chovatelů loveckých slídičů. A dne 14. 3. 2011 byla Bianca De Salvia Apiana registrována jako chovná fena.

Začínáme plánovat budoucí štěnátka...

 

   
      

 

 5. - 6. 2011  DUO - CACIB BRNO 2011
Tentokrát se mi o výstavě ani moc psát nechce. Ne, že by se mi tam nelíbilo a nebo bych nebyla spokojená s posuzováním, to rozhodně ne. I přes pěkný posudek jsem byla překvapená z velmi přísného známkování. Na oba rozhodčí byl po celou dobu úžasný pohled. Hlavně pan Henric Fryckstrand dělá svoji práci s očividnou láskou k retrívrům, ale bohužel se rozhodčím líbil úplně jiný typ feneček, spíše větších a silnějších, což se o naší drobné a vylínané Binečce říct nedá. Takže naše posudky:
rozhodčí: Henric Fryckstrand
Pěkná samičí hlava, dobrý krk, správné úhlení, pěkná kostra, pěkná linie a zadní úhlení, dobrý pohyb, pěkné předvedení, nemá velmi dobrou srst -známka VD.
rozhodčí Dan Ericsson
Pěkná samičí hlava a krk, velmi dobré úhlení, obvyklý pohyb, pěkná záda, dnes bez srsti - známka D.
 Naštěstí alespo�? jeden úžasný Apiánek - Bady z Poličky - zabodoval na výbornou. Moc gratulujeme, zasloužíte si to!
  

 

Brno 3
   
Brno 1
  
Brno 2
  
Brno 4
   
Brno 5