header_image
De Salvia Minor
Reg. č.: 381/10 od r. 2010
Tel.: +420 608 752 175
info@desalviaminor.cz
www.desalviaminor.cz
Chovatelská stanice zlatých retrieverů- 2012 (2)

 28. 9. 2012 návštěva u Boltíčka - Ary Bolt de Salvia Minor

Milé přívítání chlapečka z Pardubic, našeho zlatého Boltíčka, z kterého roste nádherný pejsek...

Boltíček a Collinek...

 yorkšíráček Ikoušek, Boltíček, Collin a Bára...

mamina Bibi, Collin, Boltík...

zlatíčko Boltíček... 

  

 27. 9. 2012

dnes má naše Baruška páté narozeniny! Přejeme ti holčičko zlatá hlavně hodně zdravíčka...jsi naše sluníčko a máme tě moooc rádi...   

  

  

 Setkání štěnátek 15. - 16. 9. 2012

není nic hezčího, než mít doma fenečku, která má svá štěnátka a pak s touto velkou rodinkou uspořádat veselý a rozdováděný víkend...

Sešli jsme se v nedalekých Herolticích. Trošičku pocvičili, malinko pochodili po kraji a myslím, že nám bylo krásně. Jen Boltíček s rodinkou nám chyběl. Nemohl dorazit pro nemoc své paničky, ale příště se určitě uvidíme...

V neděli nás pak svou návštěvou potěšil tatínek štěnátek. Áresek (Flores Vitae) s bráškou Guccim (Z Dražovského hájku) a bezva paničkou Hankou.

Moc Vám kamarádi milí děkuji, že jste dojeli a byli tak báječní. Už teď se na Vás opět těšíme. Bylo nám s Váma moooc hezky...

  

fotky zde...

 

   Zahradiště 7. - 9. 9. 2012

Máme za sebou krásný víkend na Vysočině. Na výcviku s Kristýnou Šedou jsme nebyli poprvé a opět holka šikovná nezklamala :-) Něco nového jsem se s Binečkou naučila, co už umíme jsme spolu doladily a bylo nám s tebou Kristýnko moc dobře. Víkenďák byl navíc super díky našim dvěma štěnátkům, Besince, Badíčkovi  a jejich rodinkám. Naše zlatíčka cvičila ve skupince štěnátek a byla moc šikovná. Bráška se sestřičkou tvořili nerozlučnou dvojku a nemohli se dosyta vydovádět. Jsou to veselí a spokojení méďové. Jejich páníčci zaslouží velkou pochvalu, jak se o ně bezvadně starají a mají s nezbedníkama velkou trpělivost :-) Gardedáma Baruška dělala tentokrát chůvu našemu nejmladšímu členu smečky Collinkovi. Měla jsem trošku obavy z tolika hafanů kolem malého, ale všichni retrívři zaslouží jedničku s hvězdičkou... Collin měl díky nim dobrou zkušenost a další čárku na pomyslném stupínku socializace :-) Moc rádi jsme se na Zahradišti viděli se známýma tvářema, poznali nové bezva lidičky a jejich čtyřnohé parťáky, které opět rádi uvidíme... Sobotní táborák a chi chi chi, cha cha cha bych hned zopakovala... :-)

více fotek na rajčeti zde...

 

 V sobotu 11. 8. jsme přivítali do naší smečky další chlupaté štěstíčko!

Štěnátko golden retrievera jménem Collin My joy

Dlouho jsme na chlapečka čekali a konečně nastal ten velký den "D", kdy jsme si ho ze spřátelené CHS na Slovensku přivezli domů. Tam byl s velkou láskou odchován svojí dvou i čtyřnohou maminkou a celou rodinkou. Je to báječný, krásně socializovaný, veselý čiperka a nám dělá velikou radost....

náš Collinek:

více fotek na rajčeti zde...   

  

 

4. 8. 2012 dnes nám udělala velkou radost návštěva naší Besinky s rodinkou. Je to holčička šikovná. Její panička Zuzka s ní trpělivě, jemně a s láskou pracuje... Máme z Vás holky radost, jen tak dál...

Bylo nám s Váma moooc hezky :-)

více fotek na rajčeti, zde...

  

5. 7. 2012 Bianuška úspěšně složila Klubové Podzimní zkoušky RK a to v první ceně s titulem CACT. Jsem na tu naši holčičku moc pyšná...:-)

  

fotky ze zkoušek zde... 

  

 

 30. 6. 2012 o tom, že je Bibi nekonfliktní a má dobré srdíčko, vím už dávno. Dnes mě o tom holčička moje zlatá opět přesvědčila... Úspěšně složila canisterapeutické zkoušky a to pro pejsky v náročném horkém dni. Zkoušky pořádala p. Hana Mösnerová z Kamarádů otevřených srdcí, pod kterými budeme s Bibi pracovat. Už se moc těšíme a jsem zvědavá, jak nám to půjde :-)

  

  

   

foto ze zkoušek zde...      

 

 23. 6. 2012 V sobotu nám svojí návštěvou udělaly radost Sylva, Alena a štěnátko Allison - Eliška de Salvia Minor. Ta je čím dál více podobná na maminku Bibi. Rarášci v očích prozrazují její veselou povahu a pěkný temperament, který nám jak se patří předvedla:-) Je to milé štěnátko s úžasně přátelskou povahou, které se ničeho nebojí a vše musí vyzkoušet :-) Vůbec myslím, že všechna naše štěnátka jsou dobře socializovaná. Až je přejde to jejich hravé čertění, budou z nich báječní parťáci :-) Holky díky za návštěvu a krásnou Elinku...však víte :-) Už teď se na Vás zase těšíme...

fotky zde...   

  

  

15. 6. 2012 se ve spřátelené CHS My Joy na Slovensku, narodila krásná, zdravá štěnátka. Šesti klučíkům a třem holčičkám, jejich mamince Gracince a paní chovatelce Andrejce přejeme hodně zdraví, lásky a krásné chvíle s touto partičkou :-) 

 

štěnátka  

  

 

 Nové fotky malé Abbii - Besinky de Salvia Minor

Zuzanko, moc děkujeme, že se o Besinku, sluníčko jarní, tak pěkně staráte. Máme Vás rádi!

foto zde...  

a krásné fotečky Amegii - Meginky na stránkách:

www.zlatyretrivr.estranky.cz/

   

 10. 6. 2012 návštěva v rodné smečce naší Binečky, v CHS Salvia Apiana, kam se vždy moc těšíme. Tentokrát také na brášku Badyho s rodinkou a hlavně malé Apiánky vrh "E". Ty jsme řádně vymazlili a naše Bibi byla ochotná je všechny adoptovat :-) Díky za pozvání! Mladším sestřičkám a bráškům přejeme báječný a dlouhý život :-) 

fotky zde... 

 

 Moc děkuji Zuzce za krásné fotečky Abbii - Besinky a posílám srdečné pozdravení celé rodince do Ostravy :)

fotky zde...

štěnátka rostou jako z vody, máme z Vás všech velikou radost... :-)

   

  

 

10. 6. 2012 se naše holčička Annii de Salvia Minor byla s paničkou  Jarkou představit v psí školičce. Moc Vám děvčata fandíme! Ať všechny ty povely brzy krásně umíte a psí kamarády za chvilku strčíte, levou zadní do kapsy :-) 

    více fotek a pěkného čtení na stránkách Anniinky

www.anniidesalviaminor.cz  

    

Annii de Salvia Minor 

  

  

8. 6. 2012 nám udělali velkou radost Kuba a štěnátko Áresek Buddy. Přijeli nás navštívit až z dalekého Uherského Brodu a strávili s náma krásné odpoledne. Malý Badošek je čiperka veselý a nebojácný. Vyzkoušel si vodičku a ukázal nám jak skvěle ovládá povely sedni, lehni a krásně dává pac :-) Neváhal vzít do tlaminky bažanta, srnčí nožičku a králíček se mu taky moc líbil :-)

Kluci, moc jste nás návštěvou potěšili a těšíme se, že se zase brzy uvidíme. U nás jste vždy srdečně vítaní...

  

Kuba a Baddy  

více fotek zde...

 

1. - 3.6. 2012 v pátek jsme se vypravili na Vysočinu směr Zahradiště. Krásné prostředí, bezvadní lidé a spousta úžasných pejsků, se tam sešlo na výcviku pořádaném Kristýnou Šedou. Ta si zaslouží velký obdiv a díky za její 100% práci. Poctivě, trpělivě a s úsměvem se nám celé tři dny, od rána až do večera věnovala. Trénovala jak štěnátka, přípravu na OVVR, tak na lovecké zkoušky. Pejsky i nás to neskutečně bavilo! Takový správný víkend do mě vždy vleje spostu nové energie a těšení se na další práci... Kristýnko díky, bylo nám s Váma moc hezky :-) 

fotky zde...    

Zahradiště 1.-3.6.2012

 

 30. 3. 2012 návštěva u třech správných děvčat Alenky, Sylvušky a našeho štěnátka Elišky, která je správně zvědavá a nebojácná holčička :-)

fotky zde...  

  

  

26. 5. 2012 prožili jsme krásnou sobotu u slovenských sousedů v kouzelném údolí Žiarskej doliny, v CHS My Joy. Samozřejmně nechybělo ani trénování našich zlaťáčků s partičkou bezvadných lidiček :-)

Cestou domů jsme se ještě rádi zastavili u našeho štěnátka Badynka v Luhačovicích na zahrádce. Badošek roste jako z vody. Je to spokojený a veselý chlapík. S Binečkou řádili jako čertíci :-) Badošku a Kubo, slibujeme, že příště se zdržíme déle :-)

Všem Vám moc děkujeme za srdečné přijetí. Je nám s Váma vždycky moooc hezky...

fotky z krásného dne  zde...

 

 19. 5. - 20. 5. 2012

krásný víkend jsme celý provýletili. V sobotu jsme se rozjeli na nedalekou Zemskou bránu. Ta se nachází na samém okraji hranic, Česko - Polsko, v překrásných Orlických horách. Protéká jí řeka Divoká Orlice, která napájí naši oblíbenou Pastvinskou přehradu. A tu jsme našim holkám nemohli nechat ujít :-) Cestou jsme pomazlili výmaří slečnu Vivu, naší kamarádky Marty a pochválili jejch krásnou roubenou chaloupku. viz.: roubenka-upotoka.cz  Marti, je u Vás jako v pohádce !!!

Neděle pak patřila dvěma psím holčičkám z našich štěnátek. Moc děkujeme za milé přijetí. Besinka i Meginka nás ještě poznaly a krásně uvítaly. Bylo to srdečné shledání. Holčičky už povyrostly, jsou nebojácné, spokojené a mají se ve svých rodinkách moc dobře. S Meginkou, její kamarádkou Angi, Zuzankou a Tomem jsme ještě vyrazili na Žermanickou přehradu, kde se všechny holky parádně vyřádily a nám bylo s Váma dobře u srdíčka...jste tak báječní!!! těšíme se na další shledání.

Cestou domů nám to nedalo a tak jsme ještě rádi pomazlili malé Apiánky z rodné smečky naší Binečky. Jsou to broučci roztomilí. Sobota a neděle nám tak utekla jako voda. Máme však spoustu krásných zážitků - díky Vám :-)

fotky "Zemská brána" zde...

fotky "Besinka a Meginka" zde...

více fotek z neděle na stránkách naší Megii zde...

 

 18. 5. 2012 dnes má naše sluníčko Binečka, její sestřička Beruška a bráškové Bady, Berry, Bárt,  Benjamin a Bruno tři roky.

Přejeme Vám zlatíčka všechno nejlepší!!! 

Bianca třetí narozeniny 

      

13. 5. 2012 Všem majitelům štěnátek děkujeme za krásné fotečky a milé zprávy, které od Vás dostáváme. Nás moc těší, že Vám "naše srdíčka" dělají radost... 

fotky štěnátek ve svých domovech zde... 

   

 štěnátka 1. 5. 2012    

         

   10. 5. 2012 poslední dny se u nás nesly v duchu velkého loučení se štěnátky. Nás moc bolelo trhat tu jejich veselou partičku, která společně dokázala vymyslet spoustu legračních a vždy odpustitelných lumpáren. Víme však, že všechny čeká láskyplný domov v báječných rodinkách a to je pro nás to nejdůležitější.

Boltíčku, Meginko, Anninko, Eliško, Besinko a Badynku!

Přejeme Vám, srdíčka naše milá, dlouhý a šťastný život plný lásky. V našich srdcích zůstanete navždy!!!

Ať Vás ten retrívří humor nikdy nepřejde...

máme Vás všechny moc rádi!!!

  

 

8. 5. 2012 máme doma už poslední štěnátko a tak jsme si udělali výlet k našemu oblíbenému rybníčku. Malý Badynek by cestu ještě neuťapkal a tak jsme tu naši tříčlenou smečku naskládali do auta a vyrazili za zábavou

video zde...   

fotky zde...   

  

 

 hrátky s tetou Bárou

video zde...  

 

 společné foto 

  nové fotky zde...   

 

další video  zde.. 

  

 24. 4. byla štěnátka na očkování a čipování.

Cestu docela zvládla, jen se jim "svobodomyslníkům" moc nelíbilo být zavřená v košíku. Ale šest štěnátek prohánějících se autem by asi nebylo to nejlepší :-) Tak jsme s písničkou a velkými protesty dojeli k našemu panu doktorovi. Ten je všechny důkladně prohlédl, změřil teplůtky, poslechl srdíčka a pochválil jak krásně prospívají. Moc se mu líbil jejich černý pigment, i na bříškách a prohlásil, že jsme ty naše "blonďáky" asi kryli s černochem :-) Áresku promin ! Dětičky se vám s Binečkou moooc povedly :-) 

fotky mají trošku horší kvalitu, neb fotograf použil mobil :-)    

zde...     

 

Poprvé na veterině

 

 

 štěnátka šest týdnů
video zde...   
     
   
  
 23. 4. štěnátka mají šest týdnů a je s nima velká legrace, na zahradě všechno důkladně prozkoumávají a ničemu nedají pokoj :-)
Také dnes dostala úplně nové oboječky a moc jim to sluší,
tak doufám, že je poznáte :-) 
foto zde...    
 
zahrada
 
  
   
štěnátka 38. den 
a devět minut zábavy :-)
zde...    
   
    
   
16. 4. 2012 štěnátka mají už pět týdnů. Krásně prospívají a dělají nám jen samou radost. Jen chlapečci se na portrétky moc nechtěli fotit :-) Holt holčičky jsou modelky už od malinka :-) Kluci raději nějakou akci :-)
fotečky zde...
   
<