header_image
De Salvia Minor
Reg. č.: 381/10 od r. 2010
Tel.: +420 608 752 175
info@desalviaminor.cz
www.desalviaminor.cz
Chovatelská stanice zlatých retrieverů



- 2010 (2)

  Všem našim kamarádům a milým známým přejeme krásné, pohodové Vánoce a šťastný nový rok 2011.
                           
                    
Pf 2010

                                          
22. 12. 2010 nám přišel krásný vánoční dárek. RTG naší Binky jsou čisté.
                                                         DLK O/O a DKK A/A
 
 
                                          
4. 12. 2010 jsem si s Binečkou uvařila další výbornou "bramboračku" V4. Náš manažer nám naplánoval Nowou Rudu v Polsku. Ta je od nás nedaleko a tak Binečka, vyspinkaná do růžova, měla výbornou náladu a očka jí jen svítila. Také při běhání se holka kupodivu neloudala. Měla jsem radost z pěkného vystavování.
  
  
Nowa Ruda 2010
 
    
             

24. 11. 2010 se v CHS od Mírova narodilo osm bádherných štěnátek Bernských salašnických psů (5 chlapečků a 3 holčičky)
Maminka. Annie (Agáta od Mírova) a tatínek: Bax (Ch. Bax Wimpego)

V případě zájmu o štěnátko z tohoto spojení, kontaktujte naši kamarádku Radku Langovou (tel.: +420777115 117). Nebo se podívejte na webové stránky www.odmirova.websnadno.cz
Maminku Anie dobře znám. Je to úžasná, hodná a učenlivá fenka, která je úspěšná i na poli výstavním, je také skvělým rodinným psem.
Bernáček má vůbec pověst vyloženého hodného, mírného, přátelského, milujícího děti, který se vychovává zcela bez problémů. Je to plemeno, které nesnáší dril a tvrdé zacházení, to by mu jen zlomilo jeho citlivou povahu. Je to ps vyrovnaný, ostražitý, přátelský, velmi věrný svému pánovi a jeho rodině, pozorný, klidný a inteligentní. Volba bernáčka je spojena s přátelstvím na celý život.
    

 

Agáta od Mírova

 

   
         
 
        
 20. 11. 2010 výstavní sluníčková sobota nás tentokrát zavedla ke Slovenským sousedům do Nitry. Tam jsme se s manželem moc těšili na spoustu známých lidiček a nejvíce na chovatele naší Binečky - Šárku a Rosťu Tomanovi. Dopolední čekání nám tak příjemně a zvesela utíkalo. Než jsme se nadáli, tak si Andrášek odnášel krásné stříbrné místo - V2. Pak už nastupovaly naše holky, Amálka a poprvé, ve třídě otevřené, na nejmladší Bibinka. Amálka si vyběhala první místo V1 CAJC a Bibinka, která se při běhání opět nechala tahat jako gumový kačer na šnůrce, dostala V4. Má holka slíbeno každodenní prohánění po zahradě :-).
Moc našim báječným psím kamarádům gratulujeme a posíláme jim i jejich páníkům srdečné pozdravy.
         

 

Nitra 2010
        
Bara,Binka,André a Amálka v Nitře 2010

 

        
       
    
 
31. 10. 2010 Binečka úspěšně složila retrívří zkoušku z dospělosti OVVR!!! Máme velikou radost. Jedinou známku jsem jí pokazila já, svou horlivostí. Při odebírání dummyho stála ještě zadníma nohama ve vodě. Takže známka tři je moje chyba. Jinak byla velice šikovná. Krásně dohledala srnčí nožičku, splnila v pohodě aport, předvedla bezvadnou chůzi u nohy(na vodítku i bez něj), chování po výstřelu se obešlo také bez problémů i ostatní disciplíny zvládla skvěle. Vysloužila si 222b z celkového počtu 232b a krásné druhé místo.
Moc ráda jsem na zkouškách viděla flatí slečnu, záchranářku Feju s páníčky, instruktorku Evu (díky moc za fotky), ale také p. Katku Kolečářovou s krásnou fenečkou Rose. Vůbec se sešla ve Hvozdné u Slušovic parta bezvadných lidiček a jejich pejsků. Byl to pěkný den.
       

 

Poslední porada

 

        

Diplom OVVR

 

       Tabulka

 

                  
       
            
          
23. 10. 2010 byli jsme navštívit Biančiného brášku Badyho a jeho milou rodinku. Bibi a Bady jsou si dost podobní a tak v té bílé, chlupaté mele chvílemi nebylo poznat, který je který. Doma rošťáci pěkně lumpačili a tak jsme jim dopřáli procházku k nedaleké přehradě - oblíbené Badyho trase. Cestou se hafani pěkně vylítali a nám bylo moc dobře u horkého čaje v místní rybářské chatě. Jsme rádi, že jsme se viděli a moc Vás na dálku zdravíme. Děkujeme za krásné odpoledne a Barunce posíláme pusu :-).
     

 

Kdo mě dohoní?
        
To jo bájo
      
zase spolu
        
     

 

           
 
 
14. - 17. 10. 2010 jsem tentokrát je s Bibinkou vyrazila na výcvik, směr Heroltice u Tišnova. Jednalo se o přípravu na OVVR, kterou pořádala "Škola pracovní a zábavné kynologie Ing. Pavla Bradáče". Byly to báječné čtyři dny, kde výcvik probíhal zábavnou formou pro pejsky a vlastně i páníky. Je znát, že se tady pracuje s láskou a zkušenostmi. S Bibi jsme zde potkaly spoustu milých lidiček a jejich čtyřnohých kamarádů. Děkujeme cvičitelce Evě za cenné rady a milý přístup. Moc nám to pomohlo. Všechny na dálku zdravíme.
        

 

Naše skupina

 

           

 

Vodní dovádění

 

              

 

Diplom z tábora

 

                
         
 
 
 
5. 10. 2010 byli jsme ještě pomuchlat malé Apiánky u Tomanů, dříve než se rozjedou do nových domovů. Jsou to opravdu koukzelné a vymazlené dětičky. Šáry a celá rodinko moc děkujeme za pozvání. Je nám s Vámi vždycky pěkně u srdíčka. Ště�?átkům přejeme šťastné domovy plné lásky a báječných lidiček.
           

 

Budeme si hrát
       
Já vás vidím
           
malý apianek
         
        

 

        
 
27. 9. 2010
                                            dnes slaví naše Baruška své třetí narozeniny
         Přejem Ti zlatíčko, hlavně hodně zdravíčka, ať nás svojí přítomností  dlouho děláš šťastnými.
                                                      Máme tě moc rádi. :-)
 
      

 

       Barunka 
 

      Barunčina oslava

 

 

 

12. 9. 2010 vyrazili jsme opět na výstavu a to k sousedům do Polska. Binečka je šikovná holka a krásně vydrží v postoji. I běhání s mini dummy se nám osvědčilo. Tentokrát se holka vůbec necourala:-). Vyběhala si krásné druhé místo a udělala mě i manželovi velkou radost.
Cestou domů jsme udělali přepadovou akci u Tomanů v Mořkově, abychom mohli pomazli malinkaté Apiánky, kteří už běhají a jsou náležitě zvědaví a prostě kouzelní...
Prožili jsme opravdu báječnou neděli a moc Vás všechny srdečně zdravíme.
 

 

Chorzow 2010
             
Medaile
      
Jídlo!
      
Už nerušit
         
My jedeme s vámi
    
       

 

       
 
5. 9. 2010 protože mě zradila technika, tak z našeho, letos prvního, honu na kachnu dravou mám pouze jednu fotku. Nicméně se Binečka ukázala jako moc šikovný plavec - nahaněč a střelba jí nedělala žádný problém. Jen to peří v tlamince musí holka ještě dopilovat. Odpoledne jsme si pak udělali výlet na Ramzovou v Jeseníkách směr Vražedný potok.

 

    
        
        
          

 

              
 
 
 
29. 8. 2010 s manželem a děvčaty jsme vyrazili na výstavu dřevěných soch do Loučné nad Desnou. Moc se nám líbila a také neméně krásný park s vodopádem. Pak už to bylo jen kousek na Červenohorské sedlo a báječné borůvkové lívanečky.
                       

 

pod vodopádem

 

 
 
 
22. 8. 2010 ač Binečky kožíšek stále není to, co býval (vylínala nám holka opravdu pořádně), udělali jsme si smanželem a děvčaty prodloužený víkend u sousedů v Polsku.
Cestou jsme zastavili na velice smutném místě a to v Osvětimi, v koncentračním táboře Březinka. Myslím, že každý by měl toto místo navštívit a připomenout si utrpení lidí, kteří tu prožívali peklo na zemi.
      

 

Osvětim 
           

 

Pak jsme už ujížděli dál do vnitrozemí Polska, směr Lodž, kde se konala "Krajowa wystawa psóv mysliwskich". Ubytovaní jsme byli v krásném prostředí hotelu "Zielany gosciniec", který nám doporučili a přímo do hotelu dovedli místní myslivci pořádající výstavu. Ještě jednou jim za to moc děkujeme. Díky nim jsme si odpočinuli na opravdu krásném místě. 
         

 

         Zelený hostinec

 

         
V neděli si pak Binečka u pana rozhodčího Jima Crosbieho (Irsko) vyběhala třetí místo a čekala nás nekonečně dlouhá cesta domů. Holky cestovaly v tom horku s mokrýma plenkama na zádíčkách, doma se nabaštily a spinkaly jako andílci až do rána.
         

 

Už půjdu do kruhu?
     
Postoj
    
Zase bronz
      

 

          
       
 
16. 8. 2010 na pár dnů nás přijela potěšit malá neteřinka Jůlinka
      

 

Julča
     

 

       
          
 
                                                                 13. 8. 2010
                                                 Máme nové brášky a sestřicky!!!
V CHS Salvia Apiana, rodném domově naší Binečky, se narodila krásná a zdravá štěnátka. Tak se Andrášek s Asmínkou opět stali rodiči a to třech kluků a třech holčiček. Moc jim i jejich chovatelům gratulujeme, přejeme zdravíčko a moře lásky. Víme, že až vyrostou, budou báječnými společníky na celý život.
Více se o štěnátkách dovíte zde.
               

 

 

Salvia Apiana vrh C

 

 

                                     
                                     
27. 7. 2010 dnes jsme měli milou návštěvu ze sousední vesnice a to Peťu s její labradorkou Holy. Peťka nás zasvěcuje do složení zkoušky z OVVR, za což jí moc děkuji. Naše fenečky, Bianca a Holy, jsou stejně staré psí puberťačky, což nám svou hravostí a veselostí neustále dokazovaly. Dnes se tedy opravdu moc netrénovalo, ale si alespon pěkně zařádily a paničky popovídaly.
   

 

Hra na honěnou

 

                  
          
           
  
6. 7. 2010 tento týden k nám přijel na prázdniny pekinézka Bety mého táty.
      

 

B+B+B

 

         
           
     

27. 6. 2010 jsme se vydali na 47. Národní výstavu psů do nedalekého městečka Nowa Ruda v Polsku. Bibinka si vyběhala V1 CAJC. Paní rozhodčí nám ji pochválila, ale upozornila mě na její, nám známou, lenost pro běhání v kruhu. Kdyby ji viděla na zahradě nebo louce, nevěřila by vlastním očím, jaké je naše malá torpédo :-).
Také jsme se těšili na Lenku (
CHS z Dubolky) a její kokří slečnu Bessynku. Holky dojely na výstavu doslova za minutu dvanáct, ani nestačily po cestě vydechnout a už byly v kruhu. Předvedly se rovněž báječně V1 CAJC. Posíláme jim tímto moc pozdravů.
         

 

Letní Nowa Ruda 2010
                
 

První CAJC

 

 

                      
                       
19. 6. 2010 přestože jsme na výstavě v Brně (MVP - Intercanis Brno) tentokrát nebyli, tak od rána naše myšlenky patřily dvěma bráškům Bibinky, a to Badymu a Bártíkovi de Salvia Apiana. A klučíci nezklamali! Oba si vyběhali zasloužené krásné známky. Bárt V a Badynek V1 CAJC. Tímto se stává čekatelem junior šampióna krásy ČR. Moc jim i jejich šikovným pánečkům gratulujeme, máme radost s Vámi a těšíme se opět někde na viděnou. 
                

 

Bady
               

 

                        
                                
 
14. 6. 2010 dnes jsme zavezli do Zábřežského útulku (Dvorská 19, tel.: 583 416 784/ +420 603 230 213) 26 kg granulí a plnou igelitovou tašku dabrůtek pro pejsky. (Binečka udělala svým vystavováním dobrý skutek) Pejsků zde mají celkem devět a všichni touží po svém páníčkovi. Nejvíce mě bylo líto týrané kříženčky Německého ovčáka Vendulky. Ta přímo prahla po dobrůtkách, ale v očkách měla strach a když jsem neměla žádný pamlsek, tak štěkala a cenila zoubky, které jí po týrání zbyly. Je mi jí moc líto. Také nám paní vyprávěla smutné osudy pejsků. Velmi mě dojal příběh fenky labradora uvázané u plotu útulku se čtyřmi štěnátky. Stalo se to kolem Vánoc a fenka zpočátku, nejspíš zimou a hladem, neměla pro své dětičky mléko. Nechápu lidi, co se takto zachovají ke svému věrnému kamarádovi. A proč si vlastně psa nebo kočku pořizují, když jim pak nevěnují náležitou péči. Nikdo by neměl před tímto chováním zavírat oči. Je to od nás lidí velice zlé. Se slzami v očích jsem odjížděla domů a slíbila si, že až nastřádáme nějakou baštu, určitě ji do útulku opět zavezeme.
                   

 

Psí ůtulek v Zábřehu

 

 
 
 
 
 13. 6. 2010 výstavní neděli nám tentokrát náš manažer Ivan naplánoval na 3. ročník zemské koruny (Krajská výstava psů v Lanškrouně). Ten je od nás vzdálen pouhých 16km a tak jsme holky nemuseli budit moc brzy. Vyspinkané, dobře naladěné, byly zvědavé kam to zase vyrážíme. 
               

 

Lanškroun 2010
          
Můj pohár
           
Čekání
             

 

                    
                                      
 
12. 6. 2010 v sobotu nás krásné počasí vylákalo na nedalekou přehradu Pastviny. Barynka si obsadila místo spolujezdce a do sousední vesnice důležitě sledovala cestu z přední sedačky. Pak jsme ji raději přesunuli za Bibinkou do kufru, kde jim k pohodlnému cestování nic nechybí. Binečka už začíná nosit aportíky z vody a konečně vyladila svůj plavecký styl :-) Tentokrát jsme si opravdu žili celá rodinka a byl bájo den.
               

 

Spolujezdec
Binka ve vodě
    
To je nejlepší
                

 

                   
           
30. 5. 2010 se konala výstava Retriever klubu v krásném prostředí zámeckého parku Konopiště. Pejsků našeho plemene tam bylo nepočítaně a konkurence byla veliká. Jen v naší třídě mladých se vystavovalo čtrnáct feneček a všechny byly moc krásné a šikovné. Bibinka si vyběhala výbornou a krásný posudek od anglického rozhodčího Mr. Mala Watkinse (UK), čímž nám udělala velkou radost.
Také jsme se těšili na setkání s Katkou, která přijela s Berrynkem. Další z Binčiných brášků je moc přátelský a hodný kluk. S Káťou jsme se shodli, že ti dva lumpíci patří do rodiny a to nejen svou velkou podobou, ale i lumpárnama. Berrynek si vyběhal VD, ale na to, že to byla jeho druhá výstava, byl moc šikovný. Všichni jsme pak po práci vyrazili na zámek Konopiště a hlavně na medvěda, který nás všechny doslova okouzlil. Barunka, Binka a Berry si nenechali ujít koupání v rybníčku a místním potoce, ale alespo�? ze sebe trošku smyli nachytané bláto. A myslím, že byli všichni tři moc spokojení. A nám se výlet také vydařil. K mému radostnému překvapení dorazili na výstavu také Lenča, Naty s Benýskem a nová známá tvář Vlaďka s Ejmulkou. Benouškovi gratulujeme k V2 a Ejmulce k V. Holky moc ráda jsem Váas zase viděla, posílám pozdravy.
            

 

Konopiště 2010
           
S Berym
               

 

                          
                 
 
18. 5. 2010
Dnes je to rok, co jsi se narodila tatínkovi Andráškovi a mamince Asmínce
v CHS Salvia Apiana.
           

 

 

  
 
Přejeme ti Binečko, abys byla pořád takové veselé, zdravé, šťastné a spokojené sluníčko.
A také tvé sestřičce Berušce a bráškům Berrymu, Brůnovi, Badymu, Bártovi a Benjaminovi jen to nejlepší!
                    

 

Mejdan
                  
To je dort?