header_image
De Salvia Minor
Reg. č.: 381/10 od r. 2010
Tel.: +420 608 752 175
info@desalviaminor.cz
www.desalviaminor.cz
Chovatelská stanice zlatých retrieverůVýcvik retrieverů


 

Pracovat se psy mě nesmírně baví a těší je při práci pozorovat a sledovat jejich různé povahové rysy. Každý je individualista a každý chce malinko jiný přístup. Cvičíme převážně hravou metodou a probouzení tak chuti k aportu. Začala jsem se svojí Bianuškou, se kterou jsem se vlastně učila a odchodila spoustu zkoušek které úspěšně absolvovala a zakončila titulem Šampion práce ČR. PZ I.cena CACT, LZ I.cena CACT, KZVP I.cena CACT, ZPR I.cena Res.CACT, VZ II.cena 2 místo. Zkoušky z canisterapie. Dnes je to zasloužilá babička v důchodu, ale na hony chodí stále ráda a pracuje s chutí a poctivostí sobě vlastní. Dnes pokračuji v práci s Collinkem a naší mladou Karolínkou. Já sama jsem si díky svým pejskům udělala myslivecký kurz a tak máme možnost využívat psy v naší honitbě a poznáváme tak krásy myslivecké kynologie v tom nejcennějším a to v praxi.

Cílem našeho výcviku je: základní ovladatelnost a poslušnost

příprava na OVVR

příprava na vyšší lovecké zkoušky: PZ, SZVP. LZ, ZPR a všestranné zkoušky retrieverů.

Cvičíme ve skupinkách,či individuálně dle domluvy.

 

 

Výcvik probíhá v naší honitbě a cvičíme se zhaslou zvěří nebo s dummy dle platného zkušebního řádu ČMMJ a řádu klubů RK a KCHLS.

kontakt: Petra Bienová mobil: 608752175

19. 12. rozloučení s výcvikovou sezonou, pěkně blátivou procházkou a opékání buřtů u nás na bažantnici ... všichni jste stateční, všichni jste došli a vydrželi ... :-)

Moc Vám přátelé děkujeme za krásnou sobotu, za Vaše poctivé celoroční cvičení, za Vaše krásné výsledky na zkouškách, za to že neváháte a mnohdy zdaleka přijedete abyste se něco nového naučili a Vaši milovaní parťáci se tak zdokonalili v tom co je pro ně přirozené a velkou zábavou, aby se také mezi ostatními pejsky krásně socializovali.

PS: Vám co jste nemohli z jakéhokoliv důvodu přijet, slibuji, že příště zase něco veselého vymyslíme... :-)

Věřím, že jste si to všichni za celý rok užívali tak jako my a těšíme se na další sezonu.

Vaši Petra a Pavel


 

19. 9. 2020 OVVR v Zábřehu na Moravě konané pod patronací Retriever klubu máme úspěšně za sebou. Startovalo osm pejsků a já mám velkou radost, že zkoušky došli všichni startující. Někomu se dařilo lépe, někomu malinko hůře, ale tak už to na zkouškách chodí. Já Vám všem srdečně gratuluji a věřím, že se Vám u nás  alespon trošku líbilo a byli jste spokojení.

Vítězem zkoušek se v sedmi měsících s plným počtem bodů stala nejmladší účastnice:

Alžběta Amayathos Salátové Štěstí vedená Michalem Bobockým

rozhodčí: pan František Švéda


22. 8. 2020 zkoušky vodních prací v Horních Studénkách jsou za námi. Bylo to náročné období a já pevně doufám, že jsem nikoho nezklamala a na zkouškách se všem líbilo.

Startovalo osmnáct pejsků a já mám radost z Vašich úspěchů a pokroků které byly hodinu od hodiny na vycvicích znát. Moc dobře vím jak jsou terény u nás na rybníce těžké a náročné, ale můžete být na sebe hrdí jak jste vše krásně zvládli.

Vítězové zkoušek:

GR Carolin de Salvia Minor VZ, CACT, CCT vedená Pavlem Bienem

LR Zafira od Himalájského Cedru CACT, CCT vedená Evou Hromádkovou

GR Calypso Dobré srdce Kosmíků Res. CACT vedená Markem Sedlačíkem

FCR Deluxe Kiwi ze Zlínských strání CACT, CCT vedená Maruškou Špičákovou

LR Venus z Českomoravské vysočiny Res. CACT vedená Jindřichem Prokopem

FCR Kaloroso Logan od Ivanského jezera Res. CACT vedený Zdenkou Rozsypálkovou

 


20. 6. 2020 zkoušky OVVR v Zábřehu na Moravě máme úspěšně za sebou.

 Startovalo dvanáct pejsků a většina z Vás k nám poctivě jezdila na výcviky. Mám radost z Vaší pilné práce která se na zkouškách zúročila a ještě jednou moc gratuluji.

S plným počtem bodů došli čtyři pejsci: Dory de Salvia Minor, Blueberry Grace Creamy Sun, Quil Diamond in the heart, Calypso Dobré srdce Kosmíků.

Těší mě i práce se zvěří kterou všichni s chutí dáváte.Collin My Joy KPZ I.cena CACT vítěz zkoušek, KLZ II.cena, KZVP I.cena Res.CACT, KVZR I.cena:

15. 6. 2019 OVVR v Zábřehu na Moravě  které jsme pořádali a připravovali tři naše žáčky:

Barnabáš Merlucius LR plný počet bodů I. cena a vítěz zkoušek

Coudy de Salvia Minor GR plný počet bodů I. cena

Cerda de Salvia Minor GR III.cena


Carollin de Salvia Minor OVVR I.cena,PZ I.cena CACT:

Cerda de Salvia Minor při přípravě na OVVR:

Příprava na OVVR ve skupině:

Práce v rákosí:

Cvičení chůze u nohy: