Kdo jsme?

Chovatelská stanice de salvia minor

Naše CHS se nachází v podhůří Kralického sněžníku, v malebném údolí řeky Březná.

Zlatí retrieveři nám svojí milou povahou učarovali a doslova změnili život. Ať už jde o výcvik, zájem o myslivost a v neposlední řadě získání spousty nových báječných přátel.

Cílem naší CHS je odchovávat především zdravé, vyrovnané a všestranně využitelné psy.

Prvním členem naší psí rodiny se stala zlatá fenečka Bára, kterou jsem dostala v roce 2007. Baruška byla retriever bez PP, ale svým zlatým kožíškem a především srdcem nám ukázala jak jsou retrieveři báječné plemeno. Přivedla mě do světa myslivosti a změnila můj život tím nejlepším směrem. 

Po čase jsem začala zvažovat nad dalším přírůstkem do rodiny. Tentokrát už opravdově, se vším co k chovu patří. Po dlouhém čekání a hledání jsme si v roce 2009 přivezli naši krémovou holčičku Bianušku. Bianca de Salvia Apiana, zakladatelka našeho chovu a naší linie. Pilná, pracovitá, mírná a hodná. S Bianuškou se mi otevřel další nepoznaný svět a to svět zkoušek, výstav, canisterapie a hlavně zodpovědnosti za další potomky a členy naší psí rodiny.

Z jejího třetího a posledního vrhu jsme si nechali její dceru Carolin de Salvia Minor, která nám ukazuje, že jdeme tím správným směrem kterým chceme jít. V Carolin se nezapřou pracovní vlohy, neutuchající chuť a radost z práce. Vidíme to i v jejích potomcích, kteří mají odchozených spousty zkoušek s těmi nejlepšími výsledky. Víme moc dobře, že nic nejde samo, ale správným přístupem majitelů, správným vedením retrievera se dá vychovat naprosto báječný pes který Vám splní co Vám na očích vidí a dělá to rád, protože to děláte spolu. Carolin je můj splněný sen a věřím, že ze sebe předává to nejlepší. 

Dnes máme doma čtvrtou generaci našich psích holčiček. Žijí s námi v domě a jsou členy rodiny. Pomáhají nám při výcviku, kdy se snažíme předat vše co jsme se společně naučili dalším našim potomkům a jejich majitelům. 

Štěňátka odchováváme v domě, zvykáme je na veškeré dění v domácnosti a ostatní členy smečky. S majiteli našich odchovů jsme v trvalém kontaktu, vždy nápomocni při výchově, výcviku, úpravě srsti a vším čím můžeme pomoci.

Jsem členem Klubu chovatelů loveckých slídičů a členem Retriever klubu CZ a v současné době čekatel na rozhodčího z výkonu.

S retrieverem se nikdy nudit nebudete, je to báječné plemeno. Přizpůsobí se vždy své rodině ať má jakýkoliv koníček. Vždy ho s Vámi bude dělat rád, protože bude ve Vaší společnosti, kterou potřebuje.

U nás žijeme s našimi retrievery, ne jenom vedle nich, ale s nimi a neskutečně nás to baví…

Dory, Eli, Fany a Carolin
Barunka, Bianca a Collin
Besy, Bianca, Carolin a Dory
Collinek, Bibi, Fido, Baruška
Eli, Carolin a Dory